Przejdź do treści

W pierwszej części The Big Picture mówiliśmy o wywoływaniu kryzysu (tzw.”pandemii”) i o cudownym wręcz zaproponowaniu „rozwiązań” przez rządy i globalne ultra elity finansjery, Big Techu i Big Pharmy.

Gdy rozłożymy na czynniki pierwsze ten „kryzys” , nie sposób jest wręcz pominąć następującego toku myślenia (w dużym, ale dopuszczalnym jak myślę, skrócie)

1. Pandemia jest bo są ludzie „zarażeni”

2. Ludzie są zarażeni co wykrywają (ponoć) testy PCR.

3. Im więcej ludzi zarażonych , tym gorsza (=bardziej niebezpieczna) „pandemia” (a także serwowane nam „rozwiązania” typu lockodown i setki innych ograniczeń, zakazów i rozkazów)

4. Pandemia wiec zależy wprost proporcjonalnie od ilości pozytywnych case’w tj pozytywnych wyników testów. Przynajmniej w narracji nam serwowanej przez rządowe media i współpracujące z nimi oraz zarabiające przez „pandemie” koszmarne setki miliardów USA Big Tech i Big Pharma

Zajmijmy się wiec kwestia testów:

Są badania w różnych krajach, które wskazują na to, że testy PCR nie powinny służyć do wykrywania koronawirusa. Nie wyizolowano dotąd mRNA wirusa.

Testy PCR a mRNA wirusa

Conclusions RT-PCR testing as a tool for mass screening should not be used alone as a base for pandemic decision making including measures such as quarantine, isolation, and lockdown

Szwecja zrezygnowała całkowicie z testów PCPR, które mogą wykrywać wirusa nawet kila miesięcy po przebyciu choroby;

http://www.wertewandelblog.de/sweden-stops-using-pcr-tests-rna-from-viruses-can-be-detected-for-months-after-infection/

Test PCR nie identyfikuje osoby chorej ani zarażającej, zaś negatywny PCR nie identyfikuje zdrowej. Jest bezużyteczny bez kontekstu klinicznego. Na podstawie wyniku tego testu nakłada się na pacjenta areszt bez wyroku.
– dr Paweł Basiukiewicz

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.05.06.21256289v1

W sieci już w sierpniu 2020 r. naukowcy mówili, że testy PCPR nie nadają się do wykrywania covid:

https://www.youtube.com/watch?v=MJPFuWZJmjs

https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/

potem pojawili się tzw. fake hunterzy, którzy kwestionowali to stanowisko:

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/wywiad-o-nieskutecznosci-testow-na-covid-19-wyjasniamy-manipulacyjne-tezy,1028628.html

Co ważne, jeśli się wczytać w te wyjaśnienia, to nie dają one odpowiedzi na zarzuty, ale stanowią prezentację własną poglądów jedynie słusznych np. :

Teza 1: metoda PCR nie nadaje się do diagnozowania

I odpowiedź:

Profesor Michał Witt uważa PCR za niezwykle użyteczną technikę molekularną, która od dawna wykorzystywana jest także w diagnostyce laboratoryjnej w onkologii, zakaźnictwie, kardiologii, chorobach płuc, różnorodnych schorzeniach internistycznych. – W połączeniu z sekwencjonowaniem całego genomu stanowi nowoczesne narzędzie diagnostyki molekularnej. Nie ma powodu wątpić, że nadaje się do diagnozowania COVID-19 – mówi prof. Witt.

Gdzie są argumenty za tym, że teza stawiana przez prof. Zielińskiego jest nieprawdziwa?

dalej:

Teza 2: test genetyczny nie wykrywa RNA

I odpowiedź:

– Prawdą jest, że PCR nie pozwala na bezpośrednie zbadanie RNA, tylko że nie jest to żaden zarzut – komentuje prof. Michał Witt. Wyjaśnia, że wirusowe RNA jest przepisywane na DNA i to właśnie stosowny fragment DNA podlega dalszej analizie. – Jest również prawdą, że RNA wirusa jest niestabilne, ale taka jest natura cząsteczek RNA w ogóle, doskonale o tym wiedzą biolodzy molekularni – dodaje prof. Witt. Jak tłumaczy, w badawczych laboratoriach molekularnych izolacja RNA jest procedurą rutynową stosowaną od lat.

Czyli w zasadzie odpowiedź, która miała kwestionować tezę ją potwierdza – RNA wirusa jest bardzo niestabilne, co oznacza, że test dający naprawdę miarodajny wynik można zrobić w laboratorium, a nie w 5 minut w poczekalni.

Swoją drogą to ciekawe, że pojawiają się zinstytucjonalizowane strony fakehunterów, taką „redakcję” wyłapywania fake newsów ma Reuters, PAP i inne redakcje, także facebook czy google. W mojej ocenie służą one raczej do kwestionowania jedynej słusznej narracji, niż do wykrywania nieprawdziwych informacji. Ruchy oddolne vs zinsytucjonalizowane „fact checkersowe” organizacje. Ciekawa dychotomia.

Sąd administracyjny Austrii w wyroku sądowym wprost uznał, że testy PCPR nie nadają się do diagnozowania covid:

https://altershot.tv/ze-swiata/sensacyjny-wyrok-w-austrii-test-pcr-nie-nadaje-sie-do-diagnozy

i źródło oryginalne:

https://report24.news/verwaltungsgericht-wien-anschobers-corona-politik-ohne-basis-pcr-test-ungeeignet/

I sam wyrok:

http://www.verwaltungsgericht.wien.gv.at/Content.Node/rechtsprechung/103-048-3227-2021.pdf

Z wyroku:

Testy wymazowe są całkowicie pozbawione oceny wstępnej i walidacji i znajdują się w obiegu tylko dzięki temu, że powstała luka prawna między Rozporządzeniem UE z 1998 r., które ograniczyło wykaz wirusów jedynie do wirusów znanych, a Rozporządzeniem UE z 2017 r., które uchyla Rozporządzenie UE z 1998 r., ale wchodzi w życie dopiero w 2022 r. Powyższe oznacza, że testy wymazowe Covid-19 są dopuszczone do obiegu i stosowane tylko dzięki anomalii legislacyjnej, a w 2022 r. staną się nielegalne.”
,, Jednym z podstawowych problemów jest ciągła mutacja wirusa, która powoduje całkowitą nierzetelność wyników stosowanych testów. Zgodnie z danymi posiadanymi przez GISAID, która gromadzi sekwencje genów SARS-Cov 2, istniało ponad 70.000 różnych sekwencji (w październiku 2020 r. odnotowano już 150.000) i ich ilość stale rośnie. Powyższe pozwala na stanowczą wątpliwość co do rzetelności testu opracowanego w lutym 2020 r. i wykorzystywaniu tego testu w dalszym ciągu w marcu 2021 r., kiedy to wirus z pewnością wielokrotnie zmutował.”

https://ordomedicus.org/testy-na-covid-19-aspekty-prawne/?fbclid=IwAR0Rxz-cL83UGg371D2NqcN1nZTH1ek_oSVeMM6_tNwSWWdRRNasHkXKt9g

Także politykom zdarzało się popełnić błąd w oficjalnym protokole narracji i powiedzieć prawdę, tu minister Szumowski o masowym testowaniu testami PCR:

https://m.cda.pl/video/519922871

Testy PCR są metodą całkowicie niemiarodajną. W linku do filmu poniżej są materiały z PZH, które oficjalnie przyznają, że czułość testu powyżej 35 cykli jest nadmierna i daje wyniki fałszywe. CDC zaleca czułość na poziomie 28 cykli.

https://www.youtube.com/watch?v=LBmQt2Ku7Lw&t=633s

Podstawa “kryzysu” czyli testy są zamkami na piasku. Już wcześniej ustaliliśmy zresztą, iż covid-19 jest choroba o śmiertelności zbliżonej do grypy ( a dla większości grup wiekowych kilkakrotnie do kilkadziesiąt razy niższej śmiertelności niż grypa). Czy zastanowiliście się kiedyś, dlaczego nie robiono masowych testów , gdy mieliśmy fale zachorowan na grype ? Uwerturą całej tej mega-szopki były i są wiec testy , prawdziwym gwoździem programu pozostaje jednak

kwestia szczepionek, która zajmiemy się w kolejnej części The Big Picture

Jako mały appetizer do kolejnej części załączam link do świetnej publikacji, w której znajdziesz wypowiedzi lekarzy na temat „szczepionek” przeciw covid-19

Ludzie roku . Lekarze wyjaśniają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *